62587. Barok dragkiste, nøddetræ med forgyldning, 18. årh.

Høj dragkiste med fire skuffer, ligeknækket front. Nøddefiner og forgyldte lister, cabriole ben med udskåret, forgyldt bladværk. Bredde 120, dybde 60, h. 122 cm
Alm. brugspatinering, et ben løst

Varenr 62587

30 Januar 2019 20:20

Hammerslag17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK 3.800 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

3143.800 DKK2019-01-30 20:18
236613.600 DKK2019-01-30 20:13
 3.600 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms