62598. Bemalet hjørneskab, Louis XVI form

Hjørneskab med glasdør foroven og fyldningsdør forneden. Blåmalet med stafferinger i gråt og guld, firkantede ben med sko og kanellering, kannelerede skæringer på sider og top. 19. årh. H. 171 cm, dybde 44, bredde 78 cm
Brugsspor, afslag på liste på top

Varenr 62598

30 Januar 2019 20:21

Hammerslag1.00 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK 750 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

18977750 DKK2019-01-30 20:18
 750 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms