62557. Louis XVI spisestue, hvidmalet og forgyldt (13)

Spisebord med udtræk, 8 stole, vitrineskab med buet front, skænk, anretterbord og rundt sidebord, dette med marmorplade. Cremefarvet og med forgyldte udskæringer. Bord 145 x 110, H. 75 cm. Skænk længde 177, dybde 58, højde 110 cm. Vitrineskab bredde 115, h. 185, dybde 60 cm. Anretterbord længde 108, dybde 43, h. 82 cm.
To brede og en smal tillægsplade af fyrretræ medflg. bredde hnv. 58 og 34 cm
Brugsspor, skrammer på plader

Varenr 62557

30 Januar 2019 20:25

Hammerslag18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK 4.200 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK

Vurdering 8000 DKK

56434.200 DKK2019-01-30 18:04
223704.000 DKK2019-01-28 20:42
 4.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms