60610. Bredt læderarmbånd med udskåret jade, turkiser og koraller

Bredt armbånd med tre orientalske udskårne jademedaljoner med buddhafigurer samt turkiser og koraller i forgyldte fatninger, armringens åbninger med oxideret sølv. Mærket Aknas. Bredde 4 cm. Let variable mål med indvendige mål ca. 4,5 x 5,2 cm.

Varenr 60610

30 Januar 2019 20:51

Vurdering 6000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms