62809. Antik, rigt udskåret nordindisk kiste

Kiste af mørkpatineret træ. På skråtstillede ben og med jernbeslag, fronten med to døre, rigt udskåret med figurer, dyrehoveder, "bjælder" og ornamentik. spor efter bemaling. Aldersrelateret brugsslitage
Længde 133, D. 77, H. 95 cm

Varenr 62809

30 Januar 2019 21:18

Hammerslag13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK 2.000 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

236612.000 DKK2019-01-30 20:15
 2.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms