62837. Dansk Legetøjsfabrik, København: Samling diverse legetøj

Hest med vogn, syv dilligencer - uden heste, to sejlskibe - største L. 57 cm, to kanoer, sværd, økser og skjold Ø 36 cm, senge borde m.m. Løse dele medfølger.
Brugsslitage og mindre defekter/mangler.

Produktionen af trælegetøj i Vestre Fængsel for Dansk Legetøjsfabrik begyndte i 1905 og ophørte d. 27. juni 1977.

Varenr 62837

30 Januar 2019 21:29

Hammerslag20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK 1.900 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK

Vurdering 1200 DKK

206851.900 DKK2019-01-30 21:26
3661.900 DKK2019-01-30 21:27
27631800 DKK2019-01-30 20:51
22187550 DKK2019-01-24 17:38
7995475 DKK2019-01-29 13:18
22612425 DKK2019-01-23 18:25
 400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms