62838. Dansk Legetøjsfabrik, København: Lokomotiver og vogne

To lokomotiver - største L. 41 cm og diverse vogne - største L. 48 cm.
Brugsslitage og mindre defekter/mangler.
Produktionen af trælegetøj i Vestre Fængsel for Dansk Legetøjsfabrik begyndte i 1905 og ophørte d. 27. juni 1977.

Varenr 62838

30 Januar 2019 21:30

Hammerslag4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK 400 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Vurdering 1000 DKK

366400 DKK2019-01-23 15:33
 400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms