63007. Empirekommode og spejl af mahogni med rig intarsia (2)

Empirekommode af mahogni med buet front, affasede hjørner. På hjørner og øverste skuffe intarsia i form af sfinxer og ranker. Fire skuffer.
Spejl i mahogniramme med intarsia i form af klassiske figurer på toppen.
Kommode bredde 73,5, dybde 46, h. 83 cm, spejl 175 x 63 cm

Nøglebeslag mangler på kommode, plade slidt, brugsspor. Ene ben løst.

Varenr 63007

6 Februar 2019 20:25

Hammerslag9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK 5.000 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK

Vurdering 1600 DKK

191715.000 DKK2019-02-06 20:23
189774.800 DKK2019-02-06 20:22
165832.800 DKK2019-02-06 20:14
X3ETNC1.600 DKK2019-02-06 19:06
BB23231.500 DKK2019-02-06 18:32
68850 DKK2019-02-01 09:33
 800 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms