60646. Engelsk standur

Standur i rigt udskåret kasse af mørkbejdset eg. Svanehalstop, topfigur af messing i form af Atlas bærende jordkloden. Messing skive med messingkrans, sekundviser og dato, sign. Chrelkeld Newcastle. Gravering øverst "Homo memento mori est voluntas Dei". Højde 211 cm

Varenr 60646

6 Februar 2019 20:23

Hammerslag15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK 800 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

19045800 DKK2019-02-06 19:34
X3ETNC750 DKK2019-02-02 16:49
19653700 DKK2019-02-01 18:55
 700 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms