63077. Sekretær af mahogni med drejede søjler, 19. årh.

To delt sekretær af mahogni. Underdel med fødder som dyrepoter, to skuffer, overdel med skriveklap flankeret af drejede søjler. Bag klappen rum og skuffer med intarsia, øverst en skuffe med buet front, profileret top. H. 157, bredde 97, dybde 47 cm

Brugsslitage, afslag på fodliste

Varenr 63077

13 Februar 2019 20:04

Vurdering 1800 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms