63478. Barskab, nyrokoko

Barskab af rosentræ og med messing beslag og intarsia i form af blomster, cabriole ben. Todelt med skab forneden og barskab med spejlglas og glashylde foroven, samt udtræksplade. Barskabet med indbygget lys. Bredde 85, dybde 39, højde 143 cm. 20. årh.
Brugsspor, lak let krakeleret, finerafslag nederst på højre side

Varenr 63478

13 Februar 2019 20:09

Hammerslag19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK 1.000 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK

Vurdering 2500 DKK

235751.000 DKK2019-02-13 19:44
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms