62579. Et par rokokostole, hvidmalede og forgyldte, 18. årh.

Kannelerede ben, profileret sarg med forgyldte rosetter, svungne armlæn og medaljonformet ryg. Stribet silkebetræk i lyst og rosa.
Ryghøjde 89, sædehøjde 43, bredde 61 cm.
Brugspatinering, betræk slidt hovedsagligt på armlæn, bemaling med afskalninger

Varenr 62579

13 Februar 2019 20:20

Hammerslag4.00 DKK5.00 DKK 2.000 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK

Vurdering 4000 DKK

J180622.000 DKK2019-02-13 20:17
 2.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms