63130. Fransk konsolur af alabast, 19. årh.

Sokkel af alabast med fødder af forgyldt metal, urhus af forgyldt metal med bladværk, vase og ung mand med kande. Bredde 31, højde 30 cm

En søjle/fod på front knækket, løsdel medfølger. Der garanteres ikke for værkets funktionalitet

Varenr 63130

13 Februar 2019 20:26

Vurdering 1500 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms