63503. Kinesisk æske og et skrivesæt med orientalske figurer (2)

Æske med gennembrudt låg, 19. årh. Tao Kwang 13x7 h. 4,5 cm samt et skrivesæt med to knælende japanerinder i kimono, blækhus i form af krukke på trefod. 15,5 x 15,5, h. 8 cm

Kanthal på æskens låg, pigerne med afslag på hårpynt, en mangler en hånd

Varenr 63503

13 Februar 2019 20:41

Vurdering 1000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms