62811. Kvetny og søn: Ti stole af bøg og teak (10)

Stel af eg, ryg og sæde fineret med teak. Brændstempel for Kvetny og Sønners Stolefabrik A/S Birkerød. Ca. 1970. Sædehøjde 44, ryghøjde 77, bredde 45 cm
Proveniens: Skovlunde Kirke
Brugsspor, enkelte finerafslag

Varenr 62811

13 Februar 2019 19:39

Hammerslag3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK 1.700 DKK1.00 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK

Vurdering 3000 DKK

277431.700 DKK2019-02-13 19:37
191071.600 DKK2019-02-12 10:19
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms