62807. Bordlampe af porcelæn med landskabsmaleri, 19. årh.

Høj vaseformet bordlampe af porcelæn med forgyldt krave, fod og hanke i form af svaner, bemalet med landskab og galant scene med mand og kvinde. H. 36,5 cm
Forgyldning slidt, særligt på foden

Varenr 62807

27 Februar 2019 21:11

Vurdering 1500 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms