64182. Sofa samt to lænestole, rokokoform, 19. årh. (3)

Sofa med stel af udskåret nøddepoleret delvis forgyldt og bemalet bøgetræ, senere betrukket med silkestof dekoreret med leoparder og tigre H. 98 cm, L. 155 cm, Sh. 42 cm samt to tilsvarende lænestole H. 93 cm, B. 70 cm, Sh. 42 cm.

Varenr 64182

20 Marts 2019 20:19

Hammerslag14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK 4.000 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK

Vurdering 6000 DKK

190124.000 DKK2019-03-20 20:11
 4.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms