62911. Gerhard Henning: To raderinger med orientalske figurer (2)

Begge med nøgen kvinde og en mand iklædt orientaliserede gevandter. Sign. G. Henning og nummererede hnv. 117 og 119, denne også tryksin. og dateret 1925. Lysmål 20 x 17 cm
Papir vandskadet i margin på begge tryk

Varenr 62911

20 Marts 2019 20:40

Vurdering 2000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms