1. Philip Arctander (1916-1994): "Muslingestolen"

Lænestol med kraftige skråtstillede kølleformede ben og buede armlæn af lakeret eg, ryg og sæde polstret og med lyst knapsyet uldbetræk. Formgivet 1944, fremstillet hos Nordisk Staal & Møbel Central. H. 73,5 cm, B. 63, sædehøjde ca. 36 cm

Brugsspor, betræk med kraftig slitage, hul på ryg

Varenr 64558

6 Juni 2019 17:00

Hammerslag26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK 20.000 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK

Vurdering 15000 DKK

2836320.000 DKK2019-06-06 13:44
2237019.000 DKK2019-06-05 20:24
2386515.000 DKK2019-06-04 15:09
KONTAKT10.000 DKK2019-05-28 18:30
193259.000 DKK2019-05-24 16:53
 9.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 284,

Andra populära objekt