106. Paul Fischer (1860-1934): To kvinder i Amagerdragter, i baggrunden en gulkalket gård

Olie på træplade. Sign. Paul Fischer. 50,5 x 29 cm.

Forstudie til maleriet Udenfor Store Magleby Kirke i anledning af kirkens 400 års jubilæum. Christian X og Dronning Alexandrine og kronprins Frederik. 16.10.1921. Idag på Dragør Rådhus 140 x 170 cm

Varenr 66110

6 Juni 2019 17:00

Vurdering 20000-25000 DKK

Kvalitetsauktion 284,