109. Hans Smidth (1839-1917): Hedelandskab med bonde i rød hat, ved hans side en sabel, i baggrunden figurer med spyd og høtyve

Olie på lærred monteret på plade. Sign. Hans Smidth. 31 x 26 cm

Varenr 66114

6 Juni 2019 17:00

Vurdering 6000-8000 DKK

Kvalitetsauktion 284,

Øvrig information

Bemærk at der grundet Corona restriktionerne ikke er mulighed for eftersyn i øjeblikket. Kontakt os gerne, hvis der er spørgsmål til et auktionsemne.