16. Ib Kofod-Larsen (1921-2003): Lav skænk af Rio palisander, model FA-66

Front med fire skuffer og fire låger bag hvilke hylder samt indretning med udtræksbakker. Fremstillet hos Faarup Møbelfabrik, model FA-66. H. 77, L. 230, D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, herunder finérafslag ved hængsler på de to yderste låger.
Cites certifikat medfølger

Varenr 66827

6 Juni 2019 17:00

Hammerslag25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK 17.000 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 25000 DKK

DESIGNMBL16.000 DKK2019-06-06 12:25
CLAUSKRYG15.000 DKK2019-05-28 22:26
 15.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 284,