22. Per Lütken (1916-1998): Stor unika skål af stentøj med blå glasur

Sign. monogram samt dateret 87. H. 17,5 cm, diam. 36,5 cm.

Varenr 64940

6 Juni 2019 17:00

Vurdering 10000-12.000 DKK

Kvalitetsauktion 284,