25. Peter Brandes (f. 1944): Stort glaseret keramisk fad

Sign. P. Brandes samt dateret 98. H. 7,5 cm, diam. 52 cm.
Fadet er ét af en serie på 12.
Katalog fra Galleri Moderne i Silkeborg medfølger, hvor fadet er afbildet på side 81.

Varenr 64939

6 Juni 2019 17:00

Hammerslag10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 6.000 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK

Vurdering 10000-12000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

Kvalitetsauktion 284,