25. Peter Brandes (f. 1944): Stort glaseret keramisk fad

Sign. P. Brandes samt dateret 98. H. 7,5 cm, diam. 52 cm.
Fadet er ét af en serie på 12.
Katalog fra Galleri Moderne i Silkeborg medfølger, hvor fadet er afbildet på side 81.

Varenr 64939

6 Juni 2019 17:00

Hammerslag21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK 6.000 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK

Vurdering 10000-12000 DKK

Kvalitetsauktion 284,