27. Jais Nielsen (1885-1961): Gulvvase Petrus Paulus nr. 20151

Dekoreret i relief med blå glasur, sign. JAIS samt dateret 28-3 1928. II. sort. H. 41 cm. Mindre afslag på relief.

Varenr 65561

6 Juni 2019 17:00

Vurdering 8000-10000 DKK

Kvalitetsauktion 284,

Øvrig information

Bemærk at der grundet Corona restriktionerne ikke er mulighed for eftersyn i øjeblikket. Kontakt os gerne, hvis der er spørgsmål til et auktionsemne.