51. Antik Musselmalet terrin, Kongeligt porcelæn, 18./19. årh.

Stor oval terrin med låg. Stemplet indvendigt i bund L. 41, H. 27 cm
Brændingsrevne indvendigt langs lågets kant, mindre brændingsfejl i glasuren

Varenr 66171

6 Juni 2019 17:00

Vurdering 8000 DKK

115605.000 DKK2019-05-24 17:00
 5.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 284,