52. Effie Hegermann-Lindencrone (1860-1945) for Bing & Grøndahl: Muslingeskål

Skål af porcelæn nr. 1146, modelleret med muslinger og bølgetoppe. 1. sort. H. 9 cm, diam. 17,5 cm. Sign. monogram samt stemplet B&G (1915-1948).

Varenr 66580

6 Juni 2019 17:00

Hammerslag23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK 3.200 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

48313.000 DKK2019-06-06 14:31
 3.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 284,