93. Carl Frederik Sørensen (1818-1879): Talrige skibe på søen, i forgrunden sejlbåd med figurer

Olie på lærred. Sign. på drivtømmer forneden til højre C. Frederik Sørensen 1872. 64 x 92 cm

Varenr 66115

6 Juni 2019 17:00

Vurdering 60000 DKK

Kvalitetsauktion 284,

Andre populære emner