96. Simon Simonsen (1841-1928): Jagtmotiv

Olie på lærred, motiv med Pointer, Retriever samt to jægere, sign. Simon Simonsen samt dateret 1903. 56 x 82 (81 x 107) cm.

Varenr 64857

6 Juni 2019 17:00

Hammerslag24.00 DKK25.00 DKK 16.000 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK

Vurdering 30000-40000 DKK

Kvalitetsauktion 284,

Øvrig information

Bemærk at der grundet Corona restriktionerne ikke er mulighed for eftersyn i øjeblikket. Kontakt os gerne, hvis der er spørgsmål til et auktionsemne.