25. Mogens Lassen (1901-1987) for A.J. Iversen: Ægypterbord af riopalisander

Foldestel med monteringer og beslag af messing, bordplade med kehlet kant, H. 52, diam. 85 cm.
Formgivet i 1935. Fremstillet hos A.J. Iversen, original kvittering herfra dateret ultimo 1963 medfølger.
Cites certifikat medfølger

Varenr 70007

19 September 2019 17:00

Hammerslag21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 42.000 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK

Vurdering 30000-40000 DKK

2386530.000 DKK2019-09-16 12:28
1725628.000 DKK2019-09-18 19:30
483122.000 DKK2019-09-16 13:12
 20.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 285,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Andra populära objekt