48. Arne Bang (1901-1983), Jacob Bang (1932-2011): Vase dekoreret med grønlig flydeglasur

H: 18,5 cm. Sign. monogram AB og Jacob 43 Danmark

Varenr 69161

19 September 2019 17:00

Hammerslag17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK 4.500 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

257243.400 DKK2019-09-19 14:35
264103.200 DKK2019-09-03 10:21
JIMPS3.000 DKK2019-09-03 06:51
GRONNEGADE2.600 DKK2019-09-02 17:50
 1.400 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 285,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Andra populära objekt