53. Bjørn Wiinblad (1918-2006): Vægrelief dekoreret med kvinde

Polykrom dekoration i brun og grøn. Sign. Bjørn Wiinblad. H. 100 cm, B. 77,5 cm.
(skade på flise foroven til højre samt medfødt revne i flise til venstre)

Varenr 67563

19 September 2019 17:00

Hammerslag20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK 8.000 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

9486.000 DKK2019-09-16 22:44
202646.000 DKK2019-09-19 16:01
288623.600 DKK2019-09-18 20:51
 3.400 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 285,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.