58. Aage Weimar (1902-1986) og Saxbo: Marmeladekrukke med låg og ske af sølv

Saxbo marmeladekrukke med lys harepelsglasur, låg af sterlingsølv med organisk formet lågknop, dette stemplet Aage Weimar Sterling silver Made in Denmark. Tilhørende ske medfølger. Højde inkl. låg 14,5 cm. Ske repareret

Varenr 69671

19 September 2019 17:00

Hammerslag10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK 3.500 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK

Vurdering 3000 DKK

182193.200 DKK2019-09-19 15:46
9483.000 DKK2019-09-16 22:46
148992.400 DKK2019-09-14 22:07
TRAVHEST2.200 DKK2019-09-14 00:29
126292.000 DKK2019-09-09 17:39
185011.700 DKK2019-09-03 23:22
GRONNEGADE1.600 DKK2019-09-02 21:02
202641.500 DKK2019-09-02 18:49
 1.500 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 285,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Andra populära objekt