60. Pierre Soulages (f. 1919): Eau-forte XV, 1961

Ætsning vélin d’Arches 40/100, sign. Soulages. 76 x 57 cm

Varenr 68441

19 September 2019 17:00

Hammerslag16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK 85.000 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK

Vurdering 40000-50000 DKK

2649485.000 DKK2019-09-19 11:52
2191180.000 DKK2019-09-19 10:50
2886555.000 DKK2019-09-18 22:12
 30.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 285,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Andra populära objekt