67956. Bruno Mathsson (1907-1988): Et par Eva lænestole samt sofabord (3)

Et par Eva lænestole med stel af lakeret formspændt egetræ, monteret med gjordeflet. Brugsspor, pletter på flet samt 14 manglende skruer.
Cirkulært sofabord med tre ben, bordplade fineret med eg. H. 35, diam. 55 cm. Brugsspor, hakker på kant.
Alle fremstillede hos Karl Mathsson.

Varenr 67956

3 Juli 2019 19:42

Vurdering 5000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms

Andre populære emner