67808. Kai Grunth (1885-1961): Landskab med røde tage

Olie på lærred, usign. 66 x 88 cm. Antagelig bornholm hvor de fleste senere værker er malede.
Trykmærke i lærred.

Proveniens: Kunstnerens familie

Varenr 67808

3 Juli 2019 19:59

Vurdering 1200 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms