68591. Hvidmalet spisestue i gustaviansk stil med bord, otte stole og kommode (10)

Rundt spisebord på firkantede kannelerede ben, med udtræk og fire tilhørende malede plader. Otte stole med skjoldformede rygge med gennembrudt og udskåret midtersprosse, stribet hvidt og rosa betræk med blomster samt lille kommode også med kannelerede ben. Hvidmalet med forgyldte detaljer. Brugspatinering
Spisebord diam 125/max. l. 37 cm, H. 76 cm, tillægsplader hver 58 cm, kommode B. 63 d. 42, H. 78,5 cm

Varenr 68591

10 Juli 2019 20:17

Hammerslag5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK 2.200 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK

Vurdering 3000 DKK

56432.200 DKK2019-07-09 23:29
285502.200 DKK2019-07-10 16:41
223701.500 DKK2019-07-08 20:40
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms