68664. Carl Locher (1851-1915) og Aage Lund (1892-1972): Marine, radering og Byparti, litografi ifarver

Carl Locher, Marine med jolle og sejlskibe, sign. i trykket Carl Locher 1897, 16,5 x 23 cm, med ramme 30,5 x 36,5 cm. Aage Lund, Frederiksholms Kanal, farveradering, sign. Aage Lund og betegnet 36. I svaneramme. Plademål 26 x 28, med ramme 40 x 42,5 cm.
Papir gulnet, Locher raderingen med mørke pletter

Varenr 68664

10 Juli 2019 20:44

Vurdering 1000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms

Andra populära objekt