67158. Royal Copenhagen og Bing & Grøndahl: To fade og en frugtkurv (3)

Porcelæn, 19. årh. Fade dekoreret i farver og guld med hanke, diam. 26,5 g 27,5 cm samt en frugtkurv med gennembrudt kant, L. 27,5, H. 9,5 cm

Enkelte afslag på de modellerede blomster på skålen, slitage på guldkanter

Varenr 67158

10 Juli 2019 20:47

Vurdering 1200 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms