67263. Royal Copenhagen: Musselmalet æggeskål, 19. årh.

Musselmalet riflet med guld: Sjælden skål med æggebæger og plads til seks æg. Før 1900. Nr. 119. 1. sort. Dia. 21 cm, H. 6,5 cm.
Modellør Oluf Krag, maj 1887.
Minimalt afslag på fodrand, slitage på guldkant særligt foroven, hårrevne i æggebægeret

Varenr 67263

10 Juli 2019 20:48

Hammerslag4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK 1.000 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK

Vurdering 1800 DKK

24901.000 DKK2019-07-10 17:55
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms