66171. Antik Musselmalet terrin, Kongeligt porcelæn, 18./19. årh.

Stor oval terrin med låg. Stemplet indvendigt i bund L. 41, H. 27 cm
Brændingsrevne indvendigt langs lågets kant, mindre brændingsfejl i glasuren

Varenr 66171

10 Juli 2019 20:55

Hammerslag15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK 5.000 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK

Vurdering 7000 DKK

266265.000 DKK2019-07-10 20:34
 5.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms