68590. Ubekendt kunstner: Et par portrætter af von Baden og hustru

Hun iført hvidt tøj med lyserøde detaljer, hovedbeklædning med blomster, han i præstekjole. Hustruens portræt er betegnet "von Badens hustru" på bagsiden. Hvilke medlemmer af slægten det drejer sig om er usikkert. Lysmål 63 x 56 cm.
Olie på lærred. Monteret med bagklædning af træplade og indrammet bag glas. Kraftigt krakelerede.

Varenr 68590

31 Juli 2019 20:46

Hammerslag22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK25.00 DKK 1.800 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK

Vurdering 3000-4000 DKK

235631.800 DKK2019-07-31 16:23
 1.800 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms