67956. Bruno Mathsson (1907-1988): Et par Eva lænestole samt sofabord (3)

Et par Eva lænestole med stel af lakeret formspændt egetræ, monteret med gjordeflet. Brugsspor, pletter på flet samt 14 manglende skruer.
Cirkulært sofabord med tre ben, bordplade fineret med eg. H. 35, diam. 55 cm. Brugsspor, hakker på kant.
Alle fremstillede hos Karl Mathsson.

Varenr 67956

31 Juli 2019 19:43

Hammerslag7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK 1.700 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK

Vurdering 2500 DKK

223701.700 DKK2019-07-22 10:32
9481.600 DKK2019-07-11 00:52
 1.500 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms