65561. Jais Nielsen (1885-1961): Gulvvase Petrus Paulus nr. 20151

Dekoreret i relief med blå glasur, sign. JAIS samt dateret 28-3 1928. II. sort. H. 41 cm. Mindre afslag på relief.

Varenr 65561

7 August 2019 20:02

Hammerslag27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK31.00 DKK 4.500 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK

Vurdering 8000-10000 DKK

JOHN194.500 DKK2019-08-07 19:56
MAX4.000 DKK2019-08-07 16:21
 4.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms