68895. Rokoko hjørnestol af mahogni, 18./19. årh.

Ben og dyb sarg med udskårne fogyldte bladornamenter, armløn båret af skiftevis kannelerede søjler og udskårne sprosser, claw and ball fødder. Ryghøjde 80, B. 75 cm
Aldersrelaterede brugsspor i form af mærker og skrammer

Varenr 68895

7 August 2019 20:20

Hammerslag7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK 1.300 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK

Vurdering 1500 DKK

189081.300 DKK2019-08-07 19:49
X3ETNC1.200 DKK2019-08-07 19:46
 750 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms