66140. Søren Christiansen (1858-1937): Kone i sort folkedragt med rosenbroderi ved spinderok, katten ser på

Olie på lærred, sign. monogram S CHR. 48 x 33,5 cm

Søren Christiansen var elev af Otto Bache og malede figurer, portrætter og bybilleder

Varenr 66140

7 August 2019 20:52

Vurdering 1200 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms

Andra populära objekt