69049. Ubekendt kuntner: Dampskibet "Dania" af Kjøbenhavn. Captain Faber

Olie på lærred, rammemål 46 x 70 cm. Bygget Skotland af Caird & Company Greenock til Grosserer Prior.
Indsattes torsdag den 27. maj 1858 i farten København/Aalborg. Sign. utydeligt 1864
(reparation udfor forreste mast)

Varenr 69049

7 August 2019 21:04

Hammerslag9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK 2.400 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Vurdering 3500 DKK

3402.400 DKK2019-08-06 16:31
207482.200 DKK2019-08-07 21:02
 1.800 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms