68909. Pirkenhammer: Stort spisestel "Vatikan" (110)

Spisestel af porcelæn med gråbrune blomster og profileret forgyldt kant. 29 middagstallerkener diam. 25,5 cm, 17 suppetall., 10 frokosttall., 16 små dybe tall. diam. 21 cm, 20 sidetall., 2 sovseskåle, 2 kartoffelskåle, terrin, to skåle med hanke, den ene med låg, 1 salt og to peberbøsser, 4 par fade samt 1 stegefad L. 23-52cm.
Pæn stand, nogle tallerkerkener og fadene med slitage på guldkant

Varenr 68909

7 August 2019 21:13

Hammerslag19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK 475 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK

Vurdering 1000 DKK

22370475 DKK2019-08-05 20:05
28634450 DKK2019-08-05 11:58
 400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms