69222. To øser af sølv, hhv. 18. årh. og 19. årh. (2)

Øse af sølv, laf forgyldt indvendigt. L. 39 cm, københavnermærket 1786.
Øse af sølv, L. 38 cm, københavnermærket 1818.
Samlet vægt ca. 440 gr.

Varenr 69222

14 August 2019 21:23

Hammerslag2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK 1.400 DKK19.00 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

X3ETNC1.400 DKK2019-08-14 20:38
105751.300 DKK2019-08-14 18:20
228041.100 DKK2019-08-08 18:30
 1.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms