70001. Hilma af Klint (1862-1944): Mamma kommer

Olie på lærred, 55,5 x 43 cm. Sign. H. af Klint 1908. På ramme mærkat (3,5 x 13,5 cm): 4. Mamma kommer. H. af Klint. Under mærkat stempel: Aug. Dahlstedt.
Tilsvarende solgt Stockholms Auktionsverk 3. juni 2010 Lot number 2229 (55,5 x 46,5 cm). 3,5 cm af maleriets venstre side udeladt denne version.
(To afskalninger)

Varenr 70001

4 September 2019 20:41

Hammerslag25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK 24.000 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK

Vurdering 6000 DKK

33924.000 DKK2019-09-04 20:38
2652422.000 DKK2019-09-02 15:28
TASTUM15.000 DKK2019-09-01 21:33
172565.500 DKK2019-08-29 20:41
287613.000 DKK2019-08-29 13:02
 3.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms